انتقاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزایش قیمت جوجه یک روزه

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، دلاور حیدرپور با بیان اینکه مرغداران باید در مورد گرانی اخیر جوجه یک روزه به سازمان نظارت بر کالا و خدمات وزارت صنعت، معدن و تجارت شکایت ارائه کنند، اظهار کرد: اتحادیه مرغداران اعلام شکایت کرده است اما تعزیرات حکومتی استان تا به امروز پرونده ای در این باره دریافت نکرده است.

حیدرپور گرانی اخیر جوجه یک روزه را مقطعی دانست و گفت: انجمن تولید کنندگان جوجه یک روزه قول کاهش قیمت داده بود اما تا به حال اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه برای کنترل قیمت جوجه یک روزه، ارائه آن را به بورس واگذار کردند، اظهار کرد: برخی از تولیدکنندگان مرغ مادر خود اقدام به خرید کردند تا کاهش قیمتی صورت نگیرد!

دبیر ستاد تنظیم بازار مازندران تصریح کرد:اتحادیه مرغداران مازندران تفاهم نامه ای با انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه منعقد کرده بود تا مقدار جوجه درخواستی با قیمت 1700 تا 1800 تومان به اتحادیه جوجه یکروزه اعلام شود اما این مهم اجرایی نشد.

حیدرپور در مورد عدم اجرایی شدن این تفاهم نامه گفت: یک کدام از دو طرف تفاهم نامه علاقه مند به همکاری نیست یا اهمالی صورت می گیرد تا به تعهد تفاهم شده عمل نشود.

وی با بیان اینکه برای کنترل قیمت مرغ شب عید، ذخیره سازی  در اداره پشتیبانی امور دام صورت گرفته است، اظهار کرد:  پیش بینی ما  برای قیمت مرغ در شب عید 7500 تا 7800 تومان است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی تاکید کرد: رصد بازار با وزارت صنعت و معدن و مرکز نظارت بر کالا و خدمات است بنابراین هرگونه گزارش گرانی و افزایش قیمت کالاهای بر عهده این نهاد است.

چاپ محتويات