مطالعات توسعه کشت گیاهان دارویی در نوشهر

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، حسن پور مقدم با  اشاره به برگزاری جلسه هم اندیشی و بررسی پروژهای در دست اقدام جهاد کشاورزی شهرستان نوشهر که با حضور قاسم احمدی لاشکی نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، عبدالهی مدیرکل آب روستایی مازندران، مدیر بهره برداری منابع آبی شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت، مسوولین و کارشناسان جهاد کشاورزی نوشهر، دهیار و شورای اسلامی روستای لاشک این شهرستان برای احداث ذخیره آب کشاورزی (آببندان) این روستا برگزار شد، خواستار توجه و پیگیری ویژه نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی برای دریافت زمین ایجاد نمایشگاه دائمی گل و گیاه، توسعه کشاورزی در اراضی شیبدار و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی این شهرستان شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر با اشاره به احداث آببندان در اراضی کشاورزی روستای لاشک، گفت: با توجه به وسعت بیش از دو هزار هکتاری دشت لاشک و کمبود آب های سطحی برای توسعه کشاورزی منطقه، یکی از روش های تامین آب، حفظ ذخایر آبی در فصول غیر زراعی است.

 

وی تصریح کرد: به همین منظور، پروژه احداث آب بندان از سوی امور آب در 5 نقطه دشت لاشک پیشنهاد و مورد مطالعه قرار گرفت و در سال جاری نیز احداث یکی از آببندان ها در سطح دو هکتار با پیمانکار منتخب عقد قرارداد شد که پس از تحویل عرصه توسط شورای اسلامی روستا، عملیاتی خواهد شد.

 

پور مقدم بیان کرد: پروژه مطالعات توسعه گیاهان دارویی در دشت لاشک توسط شرکت مشاوره طرف قرارداد با سازمان جهاد کشاورزی مازندران در حال انجام است.

 

مدیر جهاد کشاورزی نوشهر خاطرنشان کرد: توجه به روستاها یکی از مهمترین رویکردهای دولت تدبیر و امید است که این امر موجب اشتغالزایی، ساماندهی تولید محصولات کشاورزی و دامی و در نتیجه جلوگیری از مهاجرت جمعیت روستایی به شهر می شود.

 

گفتنی است در پایان جلسه مقرر شد برای بررسی وضعیت دبی چشمه ها و روان‎آب های سطحی حوزه آبریزدشت لاشک، با هماهنگی اعضای شورای اسلامی و دهیار روستای لاشک و کارشناسان امور آب و جهاد کشاورزی بازدید میدانی شود.

چاپ محتويات