آیین گرامیداشت روز جهانی تخم مرغ در میاندورود + تصاویر

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، سیدشبر موسوی ازبرگزاری آیین گرامیداشت 17 مهر، روز جهانی "تخم مرغ" با شعار هر انسان سالم، یک تخم مرغ در روز باحضور معاون بهبود تولیدات دامی، مشاور رییس سازمان و رییس روابط عمومی و  و مسوولین شهرستانی در دبستان شاهسوارانی اسلام آباد این شهرستان خبر داد.

موسوی در این مراسم که در دبستان دخترانه اسلام آباد برگزار شد بیان کرد: تخم مرغ نه تنها یک وعده غذایی خوشمزه و کامل است، بلکه یک عنصر لاینفک برای تولید بسیاری از غذاهاست و سالهاست که تخم مرغ به عنوان یک منبع غذایی طبیعی و کامل مطرح می‌باشد که این ویژگی به علت مواد مغذی استثنایی تخم مرغ است.

وی گفت: تخم مرغ دارای پروتئین با کیفیت بالا و نیز حاوی تمام ۹ اسید آمینه ضروری و مقادیر قابل توجهی از ویتامین ها و مواد معدنی ضروری می باشد و کولین تخم مرغ صرف نظر از تأثیر قابل توجه بر روی عملکرد مغز و سیستم عصبی برای رشد و نمو جنین و کودک و همچنین تقویت حافظه، برروی سلامت قلب و عروق نیز موثر است.

همچنین از آنجا که تخم مرغ منبع خوبی از ویتامین‌های گروه ب بویژه B۱۲ نیز هست، اهمیت عمده‌ای در روند تبدیل هموسیستئین به مولکول‌های بی خطر دارد و لوتئین و زاگزانتین زرده تخم مرغ با حداکثر تأثیرگذاری در مقایسه با سایر غذاهای حاوی این مواد یا مکمل‌ها، از استحاله و دژنراسیون لایه ماکولای شبکیه و نابینائی ناشی از آن در سالخوردگی جلوگیری می‌کند.

مدیر جهادکشاورزی میاندورود گفت:علیرغم تمامی این شگفتی‌ها اما متاسفانه جایگاه تخم مرغ در سبد غذایی بدلیل اینکه حاوی مقادیری از کلسترول می‌باشد، کاهش یافته است. بیشترین تحقیقات علمی اخیر نه فقط تخم مرغ را به گذشته درخشان آنها بر می‌گرداند، بلکه جایگاه آنها را به عنوان یک غذای کاربردی بالا برده و دلایلی را برای مصرف همیشگی تخم مرغ ارائه می‌کند.

این مقام مسوول بیان کرد:بهتر است تخم مرغ بصورت آب پز مورد استفاده قرار گیرد که خواص خواص تخم مرغ آب پز شامل کاهش چربی خون، کمک به کاهش وزن، کاهش خطر ابتلای افراد به بیماری های مختلف،  شادابی و سلامت پوست و مو، کاهش بیماری های قلبی، کاهش استرس و اضطراب، سرشار از امگا 3 است و عضله سازی می باشد.

در این مراسم با هماهنگی جهادکشاورزی بصورت نمادین به همه دانش آموزان دبستان تخم مرغ آب پز با نان داده شد و دانش آموزان نیز در مورد خواص تخم مرغ سرود خواندند و نقاشی هایی را درباره این روز کشیدند که در پایان به کارهای برگزیده توسط مسوولین جهاد کشاورزی هدایایی داده شد.

چاپ محتويات