پیش بینی تولید 32 تنی کلزا در مزارع فریدونکنار

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی مازندران، محمد هادی زاده با اشاره به اینکه امسال 9 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان فریدونکنار به کشت کلزا اختصاص یافت، گفت: پیش بینی می شود 32 تن دانه روغنی کلزا در فصل برداشت از مزارع این شهرستان برداشت شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فریدونکنار ادامه داد: 54 کیلوگرم بذر کلزا از نوع ارقام هایولا 50 و 4815 بین کشاورزان این شهرستان توزیع شد.

 

وی افزود: عملکرد بالا در واحد سطح و یکنواختی در رسیدگی محصول از خصوصیات بارز ارقام هیبرید است.

 

هادی زاده برگزاری کارگاه های آموزشی و اجرای برنامه های آموزشی گسترده در زمینه مزایای کشت کلزا، تامین بذور هیبرید و مقاوم به ریزش و سرما با عملکرد بالا و تامین کارنده های کلزا را از جمله اقدامات انجام شده در راستای ترغیب  و تسهیل شرایط کشت برای کشاورزان برشمرد و افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته، با توجه به رعایت اصول و فنون کشت گیاه کلزا، سطح سبز مزارع از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

 

وی خاطرنشان کرد: دستیابی به نتیجه مطلوب مستلزم ارتباط نزدیک کارشناسان با کشاورزان است بطوریکه این مدیریت در تمامی مراحل تا برداشت در کنار کشاورزان خواهد بود و در حال حاضر کلزاکاران باید با توجه به توصیه های کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام به آبیاری و مبارزه با علف های هرز کنند.

چاپ محتويات