«ارتقای بهره وری»رویکرد دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی/۱۵هزار میلیارد ریال اعتبار برای بهینه سازی مصرف آب در کشور اختصاص یافت

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا،علیمراد اکبری در حاشیه بازدید از باغ های شهرستان اسدآباد گفت: طرح بهینه سازی مصرف آب امسال ۲۷۲ هزار هکتار طرح در حال اجرا است که ۱۲۲ هزار هکتار به پایان رسیده و مابقی نیز در دست اجراست.

وی رویکرد دولت تدبیر و امید در بخش کشاورزی را ارتقای بهره وری با افزایش کارآیی مصرف آب عنوان کرد و افزود:رفع مشکلات باغداران کشور و افزایش تولید می تواند به تحقق اقتصاد مقاومتی کمک کند.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به اقدامات خوب استان همدان در راستای طرح های بهینه سازی مصرف آب اشاره کرد و افزود: همدان در این زمینه رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

اکبری اظهار کرد: بنابر آمارهای موجود امسال ۱۰ هزار هکتار طرح در همدان اجرا شده و ۸۰۰ میلیارد ریال در این رابطه هزینه شده است.

وی به اختصاص یک هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های بهینه سازی مصرف آب در باغ های همدان اشاره کرد و گفت: از این میزان یک هزار میلیارد ریال برای طرح های آبیاری تحت فشار و مابقی برای تجهیز و نوسازی و قنوات است.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: دولت تدبیر و امید سرمایه گذاری های خوبی در بخش آب انجام داده و هیچگونه محدودیت اعتباری برای توسعه روش های مدرن آبیاری وجود ندارد.

چاپ محتويات