احداث کانال بتنی آب زراعی با اعتباری به مبلغ حدود 5 میلیارد و 581 میلیون ریال

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان عباس آباد، علی ابوالحسنی گفت: پروژه های زیربنایی و عمرانی احداث کانالهای بتنی انتقال آب زراعی در روستاهای: جیسا خضر آباد،پسنده علیا و شجاع محله به طول 862 متر و با اعتباری به مبلغ حدود 5 میلیارد و 581 میلیون ریال از محل اعتبارات متوازن متمرکز و متوازن استانی تکمیل و به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی افزود: طرح احداث کانال روستای جیسای خضرآباد به طول 295 متر و با اعتباری به مبلغ حدود 1 میلیارد و 647 میلیون ریال و کانال روستای شجاع محله به طول 372 متر و با اعتباری حدود 2 میلیارد و 574 میلیون ریال و نیز طرح کانال روستای پسنده علیا به طول 195 متر و با اعتباری به مبلغ حدود 1 میلیارد و 360 میلیون ریال تکمیل گردیده است.

وی تصریح نمود:این سه پروژه جهت تسهیل در آب رسانی حدود 160 هکتار از اراضی کشاورزی (زراعی و باغی) اجرا و حدود 175 نفر کشاورز از مزایای آن بهره مند خواهند شد.

وی اظهار داشت: تسهیل در آبیاری،جلوگیری از هدر رفت آب،کاهش هزینه لایروبی توسط کشاورزان،مدیریت بهینه مصرف آب و مقابله با کمبود آب زراعی،افزایش راندمان مصرف و در نهایت افزایش عملکرد تولید محصولات کشاورزی از مزایای اجرای این طرحها می باشد.

چاپ محتويات