برگزاری رزمایش پدافند غیر عامل زیستی مقابله با آفت مگس میوه مدیترانه ای

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان عباس آباد، علی ابوالحسنی گفت: جهت آشنایی کشاورزان با آفت مگس میوه مدیترانه ای و روشهای مقابله با آن همزمان با سراسر استان رزمایش پدافند غیر عامل مقابله با مگس میوه مدیترانه ای با حضور معاون فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از شوراها و کشاورزان در تاریخ 98/5/27 در روستای کاظم کلا برگزار گردید.

مدیر جهاد کشاورزی عباس آباد ابتدا در مورد تاریخچه این آفت و روشهای ردیابی و راههای مبارزه:نصب کارت زرد، نصب انواع تله ها و برداشت به موقع میوه ها و دفن میوه های آلوده در عمق حداقل 50 سانتی متری زمین را به کشاورزان توصیه نمودند.

در ادامه کارشناس حفظ نباتات این مدیریت در مورد بیولوژی آفت و روشهای مبارزه : زراعی،مکانیکی و شیمیایی(طعمه پاشی با محلول پروتئین هیدرولیزات به میزان 3 لیتر و حشره کش مالاتیون به میزان 200 سی سی در 100 لیتر آب ) را به باغداران توصیه نمودند.

سپس مسئول آموزش و ترویج کشاورذزی این مدیریت به صورت عملی روش مبارزه با این آفت را با استفاده از سمپاش به بهره برداران آموزش داده اند.

در پایان: بخشدار مرکزی عباس آباد از عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی در بخشهای مختلف کشاورزی به ویژه در مورد شناساندن این آفت به باغداران تقدیر و تشکر نمودند.

چاپ محتويات