توزیع 160 تن کود شیمیایی بین کشاورزان کلزاکار گلوگاهی

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی گلوگاه، غلامرضا قنبری با اشاره به اهمیت توسعه کشت دانه های روغنی گفت: از ابتدای امسال سال زراعی جاری تا کنون 160 تن کود شیمیایی بین کشاورزان کلزاکار گلوگاهی توزیع شد.

 

وی افزود : به کشاورزان توصیه می شود برای افزایش کمی و کیفی محصولات خود عملیات کود پاشی سرک و تغذیه مناسب را را انجام دهند چرا که مصرف بهینه آن با عملکرد محصولات کشاورزی رابطه تنگاتنگی دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی گلوگاه گفت : میان میزان تولید و عناصر خاک رابطه مستقیم وجود دارد و برای داشتن تولید خوب باید مصرف کود شیمیایی به  ایده ال برسد .

 

وی تصریح کرد : توجه به تاریخ تولید و انقضای مصرف کود از جمله موارد مهمی است که در هنگام خرید آن باید مدنظر قرار گیرد و از دیگر نکات مهم در هنگام خرید کود، اطلاعات مرتبط با تشخیص اصالت کود است.

 

این مقام مسئول گفت: نام کشور و شرکت سازنده و یا توزیع کننده کود و همچنین آدرس کامل و شماره تلفن ثابت کارخانه تولید کننده داخلی و یا توزیع کننده محصول خارجی نیز باید به طور مشخص بر روی برچسب بسته‌بندی کود ثبت و قابل رؤیت باشد و علاوه بر آن دارای گواهی ثبت از مؤسسه خاک و آب کشور باشد.

 

قنبری در پایان گفت : با توجه به اينکه کلزا يک محصول راهبردي و مورد حمايت دولت است کشاورزان نسبت به توسعه کشت اين محصول اهتمام بيشتري داشته باشند.

 

چاپ محتويات