پایش 60 فروشگاه عرضه سموم کشاورزی در میاندورود

به گزارش مازندپاج، سید اسماعیل علوی گفت: با اشاره به نقش مدیریت صحیح مصرف کودهای شیمیایی و سموم در تولید غذای سالم و کاهش آلودگی های زیست محیطی و برای پایش واحدهای فروش سموم نباتی، در اقدامی مشترک با حضور نمایندگان شبکه بهداشت، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود، فروشگاه های عرضه سموم نباتی این شهرستان مورد بازدید و پایش قرار گرفتند.

 

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر در بسته بندی و دخل و تصرف در محتوا و برچسب سموم و درج تاریخ تولید و انقضا بر روی بسته بندی الزامی است، تصریح کرد: فروش سموم تاریخ گذشته ممنوع بوده و توزیع کنندگان موظفند از توزیع آن خودداری کرده و در صورت مشاهده برخورد قانونی می شود.

 

این مسوول هدف از این بازدیدها را پایش و جلوگیری از توزیع سموم غیرمجاز، حذفی، تاریخ گذشته و گرانفروشی اعلام کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون، 60 واحد فروش و عرضه سموم، کود و آفت كش ها در سطح شهر مورد پایش قرار گرفتند.

 

علوی اظهار داشت: درج لیست قیمت سموم موجود در فروشگاه، داشتن فاکتور خرید و فروش، ثبت مشخصات کامل خریداران سم و حضور مسوول فنی باید با دقت لحاظ شود.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندورود به فروشندگان توصیه کرد در اسرع وقت نسبت به دریافت پروانه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی اقدام کنند در غیر اینصورت فروشگاه آنها پلمپ شده و با آنان برخورد قانونی خواهد شد.

چاپ محتويات