1800 تن کود شیمیایی در تنکابن توزیع شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جهاد کشاورزی مازندران (مازندپاج )، ابراهیم کاویانی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و 798 تن کود شیمیایی در شهرستان تنکابن تامین و توزیع شد، گفت: این میزان کود شامل کودهای شیمیایی اوره به میزان یک هزار و 593  تن، کود فسفاته 5 تن، سولفات پتاسیم 125 تن و کلرور پتاسیم 45 تن است که برای مصارف کشت بهاره و تابستانه (زراعی و باغی) تامین و بین کشاورزان و بهره برداران توزیع شد.

 

وی اضافه کرد: میانگین نیاز هر هکتار به کودهای شیمیایی در زمین های کشاورزی شهرستان تنکابن تا ۲۰۰ کیلوگرم است و نیاز هر هکتار به کود اوره ۱۰۰ کیلوگرم و فسفاته و پتاسه هر یک ۵۰ کیلوگرم است.

 

کاویانی با اشاره به اینکه کشاورزان برای تهیه کود مورد نیاز خود می‌توانند به 3 عامل توزیع نهاده های کشاورزی شهرستان مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: نظارت ها و کنترل بر کارگزاران و نحوه توزیع توسط جهاد کشاورزی تنکابن انجام می شود و هیچ مشکلی در روند تامین و توزیع کود در شهرستان تنکابن بین کشاورزان و بهره برداران وجود ندارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن تصریح کرد: خوشبختانه روند تامین و توزیع کود دراین شهرستان نسبت به سال گذشته بهبود پیدا کرده است و کشاورزان موارد تخلف را در عرضه و قیمت کود به مدیریت جهاد کشاورزی اعلام کنند.

چاپ محتويات